Kontakt

Harasov - letovisko
Harasov 93
277 24, Vysoká u Mělníka
GSM: +420 603 401 999
Rezervace a více informací na info@harasov.eu

 


Letovisko Harasov

jedinečný rekreační areál v srdci CHKO Kokořínsko. Nabízí služby penzionu, kempu a bistra na břehu stejnojmenného rybníka, který je jedním z nejlepších míst ke koupaní v kraji. Hosté mohou využít parkoviště, travnaté plochy kolem rybníka, psí pláž, servisní stojan na kola, veřejné toalety a WiFi internetové připojení.

Další části areálu zejména secesní Hotel Harasov, ale i stavba apartmánů v bývalém zahradnictví, procházejí rekonstrukcí a budou otevírány návštěvníkům postupně. Celý areál je udržován bez jakýchkoli dotací. Areál je nekuřácký.Penzion

se nachází v nově vybudovaném objektu navrženém architektem Davidem Vávrou.

Je zde 7 pokojů s celkem 24 lůžky, každý pokoj má jiné výtvarné téma s místními přírodními tématy.

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, mini lednice a jsou vybavený masivním dřevěným nábytkem včetně kvalitních českých postelí a luxusních matrací.

Připojení k internetu je pomocí Wi–Fi. K dispozici je venkovní i vnitřní posezení na terase, posezení u ohně s grilem v prostoru kempu a kuchyňka v zázemí kempu. Každý pokoj má vlastní kolárnu se zásuvkami. V objektu není dostupný televizní signál, ale je možné využít služeb Netflix.

Pro ubytované hosty penzionu a kempu nabízíme snídaně formou studeného bufetu s teplými a studenými nápoji, ovocem a zeleninou, uzeninou a sýry, cereáliemi a domácím pečivem. Obědy nabídneme dle denní nabídky a na večeřích se vždy domluvíme.

Firemním zákazníkům a skupinám umíme nabídnout celodenní stravování i s večerním grilováním.


Bistro

denní menu

neboli "Harabistro“ je samoobslužné s nabídkou opravdových domácích jídel z lokálních i světových surovin. Denní nabídka jídel si zakládá na čerstvosti, jednoduchosti a rychlosti při výdeji.

Za příznivého počasí je provoz omezen na venkovní posezení, za špatného počasí Vás přivítáme uvnitř. Salónek disponuje 30 místy k sezení a 10 místy na samostatné terase. Vnitřní prostory restaurace jsou variabilní a pohodlně se zde usadí 50 osob.

Čepujeme Plzeňský Prazdroj 12°, v letních měsících Žatecké pivo Plavčík 9°. Dále nabízíme lokální limonády, kávu LAVAZZA, čaje DILMAH a pestrou nabídku nanuků. Bílá a červená vína v naší nabídce jsou z Mělnické vinařské oblasti, oblíbené perlivé víno Frizzante pochází z italské oblasti Veneto.


Kemp Harasov

je malým moderním kempem evropského střihu a má kapacitu 30 kempových míst velikosti 10×10 metrů s elektrickou přípojkou 6A. Toalety a sprchové kabiny jsou v suterénu penzionu stejně jako varná a mycí zóna s posezením. Teplá voda je v ceně, stejně jako WiFi internetové připojení po celé ploše kempu. Dále je v ceně doplnění pitné vody, výlevka šedé vody, lednička a mrazák. Ohniště a gril je v centrální části kempu. Za další poplatek je načerpání pitní vody do nádrže, pračka a sušička.

CELOROČNÍ PROVOZ

Kemp roku 2022 - TOP 25, objev roku a 1. místo ve Středočeském kraji

Kemp roku 2022 - TOP 25, objev roku a 1. místo ve Středočeském kraji


Půjčovna Harasov

nabízí základní sportovní náčiní pro návštěvníky Kokořínska.

K zapůjčení jsou kola TREK MTB pevná, MTB celoodpružená, gravel kola, cestovní elektrokola. Horská elektrokola zajištujeme na objednávku u specialistů Akumo Mělník. Harasov je nástupním místem Kokořínských stezek a je zde základní servisní stojan na kola včetně prodeje základních dílů.

K zapůjčení jsou dále: paddleboardy, branky a míč na fotbálek, stolní tenis a badminton.

Harasov je nástupním místem Kokořínských stezek ⧉ a poskytuje základní servis kol.Aktivity na Harasově

Koupání – na našem jezeře je jedním z nejhezčích v celé republice.Pro vstup do vody máme upraveno několik míst a pro pejsky máme samostatnou psí pláž. Hlavní pláž má kolem upravený trávník a malá pláž je přístupná z lesa pod skalami.

Turistika – Možnosti pěší turistiky jsou v okolí Harasova v podstatě neomezené, protože je tu bezpočet cest a stezek. Letoviskem prochází červená turistická značka tzv. Máchova cesta, která je součástí mezinárodní trasy E10 od Baltu po Středozemní moře. Tato značka také spojuje Harasov s hrady Kokořín, Houska a Bezděz. Přes Harasov také prochází trasa Via Czechia Stezka středozemím. Dalšími turistickými cíli jsou skalní útvary a skalní města v nedalekém okolí. Pro návštěvníky letoviska jsme připravili dvě krátké procházkové trasy.Poklady Harasova (3.6km) a Kolem Harasova (2,6km)

Cyklistika – Harasov je skvělým výchozím bodem pro všechny druhy cyklistiky a je zde oficiální nástupní místo na Kokořínské stezky. Dále je zde servis, dobíjecí stanice pro elektrokola a půjčovna kol Trek. Více na Kokostezky.cz.

Vodní sporty – jezero lze využít k projížďce na paddleboardech, které vám zapůjčíme.

Rybaření – za poplatek a s respektováním rybářského řádu je povoleno na jezeře Harasov chytat kaprovité ryby systémem „chyť a pusť“. Pro další informace se nás ptejte na rybářský řád.

Lezení – Harasov leží v lezecké oblasti Dubské skály a lezecké cesty jsou přímo u jezera. Jedná se o pískovcové lezení s obtížností III–IX c.

Oslavy a svatby – na základě Vaší poptávky jsme schopni zajistit akci jakéhokoli formátu v celém areálu letoviska včetně „Party louky“.

Školení na Harasově

Letovisko Harasov nabízí zázemí pro firemní akci s outdoorovým programem až po celodenní seminář v salónku s kapacitou 30 osob včetně didaktických pomůcek.
Připravíme Vám kompletní stravování dle Vašich požadavků a chutí. Poradíme s procházkou nebo ostatními aktivitami v přírodě, k dispozici máme okolní louky, skály, lesy a celé jezero Harasov. Zajistíme Vám exkluzivní noční návštěvy hradů Kokořín a Houska nebo spolu s našimi partnery zorganizujeme paintball, skalní lezení, stromo lezení, vodní sporty.
Umíme nabídnout program na klíč podle Vašich individuálních požadavků.


Hotel Harasov

Secesní budova hotelu Harasov je z roku 1912, nyní procházejí rekonstrukcí.
Hotel nechal postavit kníže Bedřich Lobkowicz na místě vynikajícím svou přírodní krásou a pozoruhodnou historií. Tato nadčasová stavba byla na svou dobu velmi moderní a vždy přitahovala umělce různých zaměření.
Jméno dostal hotel a s ním i celé okolí po středověkém hradu, který stával na skále nad tůní. Po znárodnění sloužil hotel jako rekreační zotavovna, po revoluci dlouhá léta chátral.
Od roku 2016 prochází rekonstrukcí.


Kontakt

Harasov - letovisko
Harasov 93
Vysoká 277 24
+420 603 401 999
Rezervace a více informací na info@harasov.eu